Bakterie Ureaplasma urealyticum są jedną z przyczyn zakażeń układu moczowo-płciowego u kobiet i u mężczyzn. Bakteria ta głównie przenoszona jest drogą płciową. Można usunąć ją dzięki odpowiedniemu leczeniu. Nieleczona prowadzi do poważnych konsekwencji włącznie z bezpłodnością, zapaleniami narządów płciowych, ryzykiem poronienia.

Ureaplasma urealyticum w szczególności daje objawy ze strony układu moczowego – to problemy z oddawaniem moczu, pieczenie, ból w okolicy cewki moczowej, parcie na pęcherz, częstomocz. Bakteria jest trudna w diagnostyce – najczulszy test to badanie genetyczne PCR, które wykonuje się na podstawie wymazu z cewki moczowej, moczu lub kanału szyjki macicy.

Leczenie polega na wdrożeniu terapii antybiotykowej z użyciem makrolidów oraz doksycykliny. Konieczne jest również leczenie partnera seksualnego, aby wyeliminować ryzyko ponownego zakażenia. W naszym sklepie przygotowaliśmy specyfiki przeznaczone specjalnie do leczenia infekcji bakteryjnych Ureaplasma urealyticum. Zapraszamy!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2