Grzybice narządów płciowych są często występującymi schorzeniami, które przenoszą się drogą płciową – dotykają zarówno mężczyzn, jak i kobiet. U mężczyzn powodują grzybicę penisa. Za rozwój choroby odpowiedzialne są grzyby gatunku Candida albicans, czemu sprzyja antybiotykoterapia i osłabienie odporności. W trakcie infekcji grzyby mogą spowodować zapalenie skóry penisa, a także przedostać się do cewki moczowej i gruczołu krokowego.

Grzybica penisa u wielu mężczyzn przebiega bezobjawowo. W niektórych przypadkach pojawiają się świąd, zaczerwienienie, pieczenie penisa, popękana i sucha skóra. Pojawić może się też pieczenie podczas oddawania moczu i grudkowata i biała wydzielina.

Leczenie grzybic penisa polega głównie na stosowaniu odpowiednich środków miejscowych do smarowania i przemywania. Także stosowane są środki doustne przeciwgrzybicze. Mężczyzna podejmujący aktywność seksualną powinien również zadbać o leczenie swojej partnerki seksualnej lub partnera seksualnego, by zapobiegać ponownemu zakażeniu. W naszym sklepie oferujemy skuteczne środki na grzybicę penisa – zapraszamy do zakupu!

Wyświetlanie jednego wyniku