Wbrew pozorom nietrzymanie moczu jest wstydliwą dolegliwością, która dotyka wielu osób – głównie starszych, jednak nie tylko. Za odpowiednie utrzymanie moczu w pęcherzu odpowiadają mięśnie dna miednicy, które otaczają cewkę. U zdrowej osoby ulegają one prawidłowemu skurczowi, natomiast u mającej problemy z nietrzymaniem moczu wywołują mimowolne oddanie moczu.

Nietrzymanie moczu jest spowodowane przez choroby układu nerwowego oraz przez zaburzenia w obrębie dróg moczowych, na przykład infekcje. Najczęściej występującą postacią choroby jest wysiłkowe nietrzymanie moczu, które pojawia się w trakcie wysiłku fizycznego, także przy kichaniu, kaszlu, śmiechu.

Leczenie nietrzymania moczu polega głównie na stosowaniu odpowiednich leków, a także wyeliminowaniu czynników sprzyjających tej dolegliwości. Zalecane są też ćwiczenia mięśni dna miednicy. W niektórych przypadkach stosuje się leczenie chirurgiczne. W naszym sklepie przygotowaliśmy sprawdzone środki przeznaczone do leczenia nietrzymania moczu. Zapraszamy do ich wypróbowania!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2