Grzybica pochwy jest problemem dotyczącym wielu kobiet, niestety, w wielu przypadkach nawracającym. Grzybicę wywołują przede wszystkim niektóre gatunki grzybów Candida, które przenoszą się również drogą płciową. Najczęściej grzybica pochwy rozwija się w sytuacji obniżonej odporności i po antybiotykoterapii, także przy niewłaściwej higienie, infekcjach bakteryjnych.

Objawy grzybicy pochwy u kobiet to przede wszystkim pieczenie, świąd, zaczerwienienie okolic intymnych, grudkowana i biaława wydzielina z pochwy. W niektórych przypadkach grzybica nie daje objawów – może zdiagnozować ją dopiero ginekolog w trakcie badania. W przypadku braku leczenia zakażenie może rozszerzyć się na kanał szyjki macicy, jajowody, a w skrajnych przypadkach prowadzi do bezpłodności.

Grzybica pochwy jest leczona z użyciem środków miejscowych – dopochwowych, a także środków doustnych przeciwgrzybiczych. Warto zdecydować się na posiew, który określi szczep grzybów, co pozwoli na ich skuteczniejsze wyeliminowanie. W naszym sklepie zakupisz sprawdzone preparaty, które pomogą ci do czasu wykonania posiewu, co trwać może nawet powyżej tygodnia. Zapraszamy!

Wyświetlanie jednego wyniku