Zapalenie pęcherza moczowego przeważnie jest spowodowane przez infekcje bakteryjne, między innymi przez takie bakterie jak Escherichia coli, a także baterie typów Staphylococcus i Enterococcus. Częściej dotyka ono kobiet aktywnych seksualnie. U mężczyzn rozwija się głównie po 50. roku życia. Częściej występuje ono u kobiet w ciąży, chorych na cukrzycę, przyjmujących doustne środki antykoncepcyjne.

Objawy zapalenia pęcherza to przede wszystkim ból i pieczenie w trakcie oddawania moczu, częstomocz, parcie na pęcherz, ból podbrzusza. W celu dokładnego określenia czynników patogennych stosuje się posiew moczu – w ten sposób można dobrać odpowiednie specyfiki.

Leczenie polega głównie na podaniu odpowiednich środków farmaceutycznych – antybiotyków. Również zalecane jest przyjmowanie dużej ilości płynów i witaminy C, co powoduje zakwaszenie dróg moczowych i szybsze wypłukiwanie z nich bakterii. W naszej ofercie znajdziesz skuteczne środki na zapalenie pęcherza. Kup teraz i zapomnij o tym problemie!

Wyświetlanie jednego wyniku