Grzybice skóry dotykają osób w różnym wieku – zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Wywołane są przeważnie przez grzyby z gatunku Candida, w tym Candida albicans. Do zakażenia grzybicami dochodzi poprzez kontakt z chorym człowiekiem lub przedmiotami używanymi przez niego. Grzybica skóry może pojawić się w okresie osłabionej odporności, stosowania antybiotyków, sterydów, przy zaburzeniach metabolicznych, hormonalnych.

Grzybica skóry ma różne postaci – może być to między innymi łupież pstry, grzybica stóp i paznokci, grzybica woszczynowa na skórze głowy, grzybica strzygąca na brodzie u mężczyzn lub na skórze głowy, grzybica pachwin. Najczęstsze objawy to pieczenie, zaczerwienienie, swędzenie, widoczne zmiany w formie plam, łuszczenie się naskórka.

Do leczenia grzybic skóry stosuje się środki miejscowe w formie maści, kremów, roztworów, a także tabletki doustne działające od wewnątrz. W naszym sklepie zakupisz skuteczne środki przeciwgrzybicze, które skutecznie usuną twój problem. Sprawdź je już teraz!

Wyświetlanie jednego wyniku