Chlamydioza to jedna z najczęściej występujących chorób wenerycznych – wywołana jest przez zakażenie bakteriami Chlamydia trachomatis, które przenoszone są przez stosunek płciowy z zakażoną nimi osobą.

Bakterie te są przyczyną stanów zapalnych narządów płciowych u kobiet i u mężczyzn, infekcje nimi mogą prowadzić nawet do bezpłodności i powikłań ciąży. Mogą one też wywoływać zapalenia cewki moczowej, śluzowo-ropne zapalenia szyjki macicy, ziarnicę weneryczną. Główne objawy zakażenia Chlamydia trachomatis to pieczenie, świąd okolicy narządów płciowych, bolesność i pieczenie w trakcie oddawania moczu, krawawienie z pochwy i po stosunku u kobiet, a w skrajnych przypadkach zapalenia stawów, gardzieli, spojówek.

Ze względu na swoją budowę bakterie Chlamydia trachomatis wymagają odpowiedniej kuracji. Są to bakterie wewnątrzkomórkowe, które bytują w komórkach człowieka, dlatego nie działają na nie wszystkie antybiotyki. W naszym sklepie znajdziesz skuteczne leki przeznaczone do leczenia chlamydiozy. Zapraszamy!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2