Rzeżączka to choroba weneryczna, przenoszona drogą płciową, która wywoływana jest przez bakterie dwoinki rzeżączki. Zwykle powodem zakażenia jest stosunek płciowy lub stosowanie przedmiotów osobistych należących do osoby zakażonej. Również do zakażeń dochodzi z matki na dziecko w trakcie porodu.

Objawami rzeżączki u kobiet są: upławy, zaburzenia cyklu miesiączkowego, zbyt obfite krwawienia w trakcie menstruacji. U mężczyzn to z kolei: ból i pieczenie, a także wyciek ropny przy oddawaniu moczu. W późniejszej fazie zakażenie rozszerza się na cały układ moczowo-płciowy, odbyt, gardło – prowadzi do powstawania ropni, bezpłodności, zapalenia spojówek mogącego powodować ślepotę.

W przypadku zakażenia nie zaleca się picia alkoholu, który sprzyja rozwojowi schorzenia. Rzeżączka leczona jest przede wszystkim farmakologicznie poprzez podawanie penicyliny, cefalosporyn trzeciej generacji, chinolonów. W naszym sklepie przygotowaliśmy sprawdzone zestawy do leczenia rzeżączki u kobiet i u mężczyzn. Zapraszamy do zakupu!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2