latator_karmienie_piersia

Laktator – najlepszy przyjaciel młodej mamy

Od lat wiadomo jak istotne w pierwszych dniach i miesiącach życia dziecka jest karmienie piersią. Naturalne karmienie jest gwarancją prawidłowego wzrostu i rozwoju.

Mamy, które przystawiają swoje nowo narodzone dzieci do piersi, nie tylko budują silną więź uczuciową z maleństwem, ale także zapewniają prawidłowe wykształcenie i wzmocnienie układu odpornościowego noworodka.

Pierwsze karmienie

Niestety nie zawsze to, do czego predysponowała nas natura, okazuje się łatwe. Zdarza się, że noworodek nie potrafi złapać piersi mamy. Maluch musi nauczyć się koordynować ssanie z przełykaniem i łapaniem oddechu. To wymaga czasu i cierpliwości. W 2-3 dobie po porodzie, a w przypadku cesarskiego cięcia w 5-6 dniu, pojawia się tzw. nawał pokarmu, wtedy pomocny może okazać się laktator. Pomaga odessać nadmiar pokarmu, dzięki czemu zapobiega zatykaniu kanalików mlecznych i pozwala uniknąć bolesnego zapalenia piersi.

Używanie laktatora pobudza laktację, dzięki czemu nawet, gdy maluch nie chce ssać piersi, możesz podać mu naturalny pokarm. Dzięki możliwości odciągania pokarmu młode mamy zyskują nieco niezależności. Odciągnięty pokarm można przetrzymywać w lodówce schłodzony nawet przez 24 godziny, a zamrożony w temperaturze -18 stopni nawet do pół roku. Mama bez obaw może zostawić maleństwo na kilka godzin pod troskliwą opieką taty lub dziadków, a także wrócić do pracy.

Jak wybrać laktator?

Kiedy oczekujemy narodzin maleństwa, sporządzamy listę rzeczy niezbędnych, piętrzą się wydatki. Nic dziwnego, że kolejne kilkadziesiąt złotych to spore obciążenie dla budżetu. Często pojawia się pomysł zakupu używanego laktatora, przed czym przestrzegamy. Nigdy nie masz gwarancji jak z urządzenia korzystała Twoja poprzedniczka.

Szukasz oszczędności? Zamiast kupować drogi zagraniczny laktator, możesz sięgnąć po sprawdzone polskie produkty i zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Dużym uznaniem wśród mam cieszą się manualne odciągacze marki Simed. Laktator ręczny Lakta Mila doskonale dopasowuje się do kształtu piersi, umożliwiając delikatne, bezbolesne odciągnięcie pokarmu. Laktator posiada regulację siły odsysania pokarmu. Wszystkie elementy laktatora można łatwo i szybko zdemontować, a następnie umyć bądź wyparzyć. Wszystkie laktatory marki Simed posiadają atesty zgodne z wymogami Unii Europejskiej. Wykonane są z bezpiecznych surowców, nie zawierają Bisfenolu A (BPA free). I uwaga, kosztują mniej niż 50 PLN.

Szczegóły znajdziesz na stronie producenta: www.simed.pl

SIMED_laktator_odciagacz_pokarmu

Like this post?

About Author

admin

admin

More Posts